
Czyli jak przetrwać wakacje z małym dzieckiem i się nie umęczyć (a może nawet trochę odpocząć?).
Kiedy zostajesz matką, pewne rzeczy przestają być takie, jak były wcześniej.
Zmienia się rytm dnia i nocy. Zmienia się twoje menu. Czasami, z dziwnych względów zmienia się liczebność Twojej grupy znajomych. I pojemność pęcherza. I preferencja do korzystania toalety w samotności. Nagle okazuje się też, że można kogoś kochać i nie lubić jednocześnie (ale zostawmy to na inny odcinek).
W zasadzie niewiele rzeczy pozostaje bez zmian. Zmienia się też sposób, w jaki spędzamy wolny czas, szczególnie tak zwane „wakacje”.
W tym odcinku usłyszysz:
- Jak nam poszedł pierwszy wyjazd z 6-miesięcznym Kosem?
- Jak wygląda podróż samolotem z małym dzieckiem?
- Co jest naszym największym problemem w podróżowaniu z dzieckiem i dlaczego to sobie robimy?
- Jak przetrwać wakacje z małych dzieckiem (w trzech krokach)
- Czy wobec wszystkiego powyższego: wakacyjne wyjazdy z małym dzieckiem mają w ogóle jakiś sens?!
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wskakuj na listę uczestniczek BEZPŁATNEGO WEBINARU:

Jeśli czujesz, że jesteś tą mamą, która po prostu nie potrafi odpuścić, wkurzasz się, jesteś wykończona i masz już tego dość, dołącz do bezpłatnego webinaru, podczas którego nauczymy się jak odróżniać bycie Dobrą Mamą od szkodliwego perfekcjonizmu i jak to zrobić, żeby zacząć się cieszyć tym co jest, zamiast dążyć do ideału.
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR

Jeśli chcesz poznać inne mamy, którym też czasami bywa trudno, zajrzyj do naszej grupy na FB: O matko, depresja – grupa wsparcia.
Jeśli czujesz, że twój stan lub stan bliskiej ci osoby jest poważny (np. pojawiają się myśli samobójcze, chęć skrzywdzenia siebie lub innych) SIĘGNIJ PO POMOC. Zgłoś się do najbliższego szpitala psychiatrycznego, albo do szpitala, który ma oddział psychiatryczny (nie jest potrzebne skierowanie, ani ubezpieczenie zdrowotne, w sytuacjach nagłych lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia).
Tutaj znajdziesz też listę placówek w całej Polsce, które udzielają wsparcia osobom w kryzysie: https://liniawsparcia.pl/placowki/
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (codziennie 14.00–22.00)
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (codziennie 14.00–22.00)
Bądźmy w kontakcie
Chcesz dostawać ode mnie wiadomości?
Psychologiczne wskazówki, świeżutkie artykuły, powiadomienia o nowych grupach, warsztatach, kursach i bezpłatnych webinarach prosto do Twojej skrzynki. Bez spamu!