
Umieranie to część życia – rozmowa z Anią Jochim-Labudą
Jak często myślisz o swojej śmierci? (uwaga! nie chodzi mi o myśli samobójcze – jeśli ich doświadczasz, proszę sięgnij po wsparcie!) A o śmierci swoich bliskich? Był(a)byś gotowa towarzyszyć umierającej osobie? Znasz ostatnią wolę swoich bliskich? A oni Twoją? Ostatni raport opracowany na zlecenie Puckiego Hospicjum pokazuje, że o śmierci rozmawiamy rzadko. A szkoda, bo, zdaniem Ani Jochim-Labudy, dyrektorki Puckiego Hospicjum, to umieranie to taka sama część życia, jak każda inna. No i czeka każdego i każdą z nas. Posłuchajcie tej rozmowy – śmierci, tak zwyczajnie.
Jeśli chcesz poznać inne mamy, którym też czasami bywa trudno, zajrzyj do naszej grupy na FB:
O matko, depresja – grupa wsparcia.
Jeśli czujesz, że twój stan lub stan bliskiej ci osoby jest poważny (np. pojawiają się myśli samobójcze, chęć skrzywdzenia siebie lub innych) SIĘGNIJ PO POMOC. Zgłoś się do najbliższego szpitala psychiatrycznego, albo do szpitala, który ma oddział psychiatryczny (nie jest potrzebne skierowanie, ani ubezpieczenie zdrowotne, w sytuacjach nagłych lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia).
Tutaj znajdziesz też listę placówek w całej Polsce, które udzielają wsparcia osobom w kryzysie: https://liniawsparcia.pl/placowki/
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (codziennie 14.00–22.00)
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (codziennie 14.00–22.00)
